Promy na Bornholm: Mols Linien przygotowuje się do ważnego przejęcia

Jeżeli w związku z wykonywanymi przewozami interesuje Was  jak dopłynąć na Bornholm, to warto wiedzieć, że obecny operator promowy przewozów na tą duńską wyspę – Faergen,
będzie obsługiwał ten kierunek tylko do 1 września 2018 roku. Po tej dacie organizację przepraw przejmie przewoźnik promowy Mols Linien.

W związku z powyższym, Mols Linien znacznie zmodernizuje jednostkę POVL ANKER. Operator nabył ją niedawno właśnie od Faergen i wyczarterował z powrotem do tego przewoźnika do czasu przejęcia od niego tras i usług. Według doniesień duńskich mediów, statek POVL ANKER, zbudowany w 1978 roku, przejdzie wielkie przeobrażenie. Poza przebudową znajdujących się na pokładzie obiektów gastronomicznych, silniki promu zostaną zmodernizowane, a śruby zastąpione większymi. Obecnie jednostka pełni rolę zapasowego statku podczas złej pogody dla szybkich promów Faergen na trasie Rønne – Ystad. Ponadto, obsługuje ona sezonowe połączenie pomiędzy niemieckim Sassnitz a Rønne.

Mols Linien rozważało także zakup do tej roli zbudowanego w 1975 roku promu SARDINIA VERA, ale w końcu wybór padł na nieznacznie młodszy POVL ANKER.

Źródło: PROMY24.pl