Kup kalendarz na rok 2017 i wesprzyj pilota Sił Powietrznych

Ciekawa inicjatywa pojawiła się na portalach lotniczych m.in. na lotniczapolska.pl i dlapilota.pl i postanowiliśmy ją również rozpromować!  Powstała trzecia edycja kalendarzy lotniczych, przygotowanych z myślą o pomocy Jackowi Matysiakowi FLYSHARKOWI. Flyshark w 1991 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. W powietrzy spędził 1450 godzin, głównie na Migach-21. Niestety musiał odejść ze służby ze względu na chorobę SM stwardnienie rozsiane.

Cały zysk ze sprzedaży każdego egzemplarza Charytatywnego Kalendarza Lotniczego na rok 2017 zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorego na stwardnienie rozsiane byłego pilota wojskowego z Malborka.

Jacek Matysiak w swojej pracy był wspaniałym pilotem i nauczycielem- tak mówią przyjaciele- a potem dopiero oficerem i dowódcą klucza. Potrafił przewidywać zagrożenia i nie bał się ryzyka, znał się na lataniu i na MiG-ach jakby się z nimi urodził. FLYSHARK bardzo umiejętnie wykorzystywał swoją wiedzę fachową, teoretyczną i specjalistyczną w codziennej służbie. Sam Jacek mówi “latanie było moją miłością, pasja i spełnieniem marzeń jeszcze z dzieciństwa”.

 

kalendarz_lotniczy_2017-preview

W kalendarzu zamieszczone zostały zdjęcia z UK, Czech, i oczywiście Polski wykonane przez Marcina Wierzejskiego oraz Łukasza Pałygę. W przygotowanie kalendarza zaangażowana była również Magdalena Niedziółka, która przygotowała projekt graficzny.

Nakład wynosi tylko 500 sztuk. Koszt jednego egzemplarza to 35 zł. Kalendarz można kupić na Allegro lub zamówić pisząc na adres m_vire.kalendarz@yahoo.com

Więcej informacji na stronie Kalendarz Lotniczy 2017

Więcej o pilocie Jacku Matysiaku

 

Źródło: Lotnicza Polska, dlapilota.pl