Bezpieczny Autokar – ferie 2017

Przed rozpoczęciem tegorocznych ferii zimowych, już w sobotę 14 stycznia ruszyła coroczna akcja „Bezpieczny Autokar – ferie 2017″, której inicjatorem od 2003 roku jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego. W dniu 16 stycznia (poniedziałek) na terenie województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. 

 

Kontrole odbywały się przed wyjazdem na wyznaczonych przez wojewódzkie inspektoraty transportu drogowego stałych punktach kontrolnych, oraz w trasie przy głównych szlakach komunikacyjnych. Ponadto, istnieje możliwość telefonicznego lub e-mailowego zgłoszenia chęci przeprowadzenia kontroli w miejscu odjazdu autokaru. Numery telefonów do WITD dostępne są na stronie internetowej GITD pod adresem: www.gitd.gov.pl/kontakt/witd

Kontrole będą trwały do 26 lutego, czyli do ostatniego dnia ferii zimowych. W tym okresie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14:00 zostanie uruchomiona w Głównym Inspektoracie Transportu infolinia (22 220 43 00), pod numerem której zainteresowani będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat akcji “Bezpieczny Autokar- ferie 2017”.

W okresie ubiegłorocznych ferii zimowych inspektorzy skontrolowali ok. 1050 autokarów przewożących dzieci, z czego 96 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Łącznie zatrzymano 56 dowodów rejestracyjnych z tego 12 pojazdów ze względu na fatalny stan techniczny nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Na uwagę zasługuje również fakt, że żaden z kontrolowanych kierowców nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

Źródło: http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/bezpieczny-autokar-ferie-2017#sthash.vphuJTyN.dpuf