Kolejny odcinek S7 w województwie mazowieckim na II etapie przetargu

Ruszył drugi etap przetargu ograniczonego na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Pieńki – Płońsk w województwie mazowieckim.GDDKIA do  wszystkich osiemnastu wykonawców, którzy w pierwszym etapie postępowania przetargowego złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych. Na ich złożenie oferenci będą mieli czas do 31 marca 2017 r.

Odcinek Pieńki – Płońsk to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok.14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.

Zadaniem wykonawców będzie wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert w tym cena, termin wykonania i okres gwarancji. Przewidywany termin podpisania umowy na realizację to II połowa bieżącego roku. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w IV kwartale 2020 r.

Źródło: GDDKIA, zdjęcie: Pixabay