FedEx Express i TNT tworzą nowe połączenie Liège – Memphis

 

Jest to ważny krok w procesie integracji TNT, zapewniający klientom firmy bezpośredni dostęp  do sieci FedEx Express w Ameryce Północnej.  Na początku kwietnia br., FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX), uruchomi nowe połączenie lotnicze pomiędzy europejskim hubem TNT, znajdującym się w belgijskim Liège, a światowym centrum dystrybucyjnym FedEx w Memphis (USA). Z Memphis, samoloty polecą dalej do Szanghaju (z przystankami w Seattle i Anchorage), aby następnie wrócić do Liège.

Nowe połączenie, uruchomione przez FedEx Express, to najlepszy przykład korzyści, jakie po przejęciu TNT odczują nasi klienci” – powiedział David Cunningham, prezes i dyrektor generalny FedEx Express. “Łącząc nasze przewagi, a w szczególności siatkę połączeń lotniczych FedEx Express, europejską sieć drogową TNT oraz hub w Liège, będziemy  w stanie łączyć jeszcze więcej ludzi i możliwości”.

Nowe połączenie Liège-Memphis będzie obsługiwane przez FedEx Express za pomocą samolotów Boeing 777 Freighter o ładowności 116 ton. Po dotarciu do Memphis, ładunki dostarczone przez TNT będą dystrybuowane na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady poprzez sieć transportową FedEx.

Jest to ważny krok w procesie integracji globalnych sieci FedEx Express oraz TNT. Dzięki temu, klienci TNT z całego świata zyskają bezpośredni dostęp do szerokiego portfolio usług świadczonych przez FedEx na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Dzięki uruchomieniu nowego połączenia, klienci TNT, wysyłający swoje towary do Ameryki Północnej, będą mogli skorzystać z szerszego portfela usług, świadczonych w krótszym czasie, a także wysyłać towary cięższe, niż dotychczas, nie zmieniając jednocześnie zasad współpracy z TNT. Inne korzyści dla klientów to:

 • Stały, dwudniowy czas transportu dla przesyłek ekspresowych z Europy do USA
  i Kanady – wcześniej czas ten wynosił od dwóch do czterech dni
 • Trzydniowy czas transportu do Stanów Zjednoczonych i Kanady dla przesyłek ekspresowych z kluczowych lokalizacji na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Indiach
 • Opcjonalna, przedpołudniowa dostawa przesyłek ekspresowych
 • Cztero-pięciodniowy czas dostarczenia dla przesyłek odroczonych
 • Wyższe limity wagowe dla przesyłek ekspresowych i odroczonych w postaci paczek
  i ładunków
 • Więcej możliwości dla klientów z północno-zachodniego wybrzeża USA, w tym redukcja kosztów i zwiększenie pojemności transportowej, przy jednoczesnym skróceniu czasu transportu towarów łatwo psujących się, pochodzących
  z Szanghaju, o jeden dzień

tnt

Ameryka Północna, a w szczególności Stany Zjednoczone, to główny partner handlowy Europy. Uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego FedEx Express z Liège do Memphis to doskonała wiadomość dla klientów TNT wysyłających swoje towary do Ameryki Północnej. Decyzja ta wzmacnia również rolę hubu TNT, znajdującego się w Liège, jako ważnego elementu funkcjonowania grupy, uzupełniającego działalność hubów FedEx Express na lotniskach Paris Charles-de-Gaulle oraz w Kolonii” – dodaje David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT.

 

***

O FedEx Express

FedEx Express to największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, oferujące szybki i bezpieczny transport do ponad 220 państw i terytoriów na całym świecie. FedEx Express dysponuje globalną siecią połączeń lądowych i lotniczych pozwalającą na błyskawiczne dostarczanie pilnych przesyłek w określonym dniu i na określoną godzinę, oferując gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niepowodzenia.

O FedEx Corp.

FedEx Corp. (NYSE: FDX) oferuje klientom indywidualnym oraz firmom na całym świecie szeroki zakres usług w dziedzinie transportu, e-handlu oraz usług dla biznesu. Generując przychody na poziomie 58 miliardów dolarów rocznie, dzięki współpracującym i wspólnie zarządzanym spółkom zależnym, działającym pod marką FedEx, firma oferuje swoim klientom zintegrowaną obsługę. FedEx zajmuje stałe miejsce wśród najbardziej podziwianych i cieszących się największym zaufaniem pracodawców na świecie, stale inspirując wszystkich członków swojego liczącego ponad 400 000 osób zespołu, aby „absolutnie i pozytywnie” koncentrowali się na bezpieczeństwie, zachowaniu najwyższych standardów etycznych i zawodowych oraz potrzebach swoich klientów i społeczności, w których funkcjonują. Aby dowiedzieć się więcej na temat sposobu, w jaki FedEx łączy ludzi i możliwości na całym świecie, odwiedź news.fedex.com.

Źródło: materiały prasowe