DSV transportuje nawierzchnię na wyścigi konne

 

DSV przetransportowało ponad 400 ton nawierzchni wykorzystywanej na torach wyścigów konnych z Wielkiej Brytanii do Danii. Przedsięwzięcie to było jednym z wielu tego typu transportów zrealizowanych przez operatora na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Nawierzchnie produkowane przez Equestrian Surfaces Ltd. są projektowane w oparciu o najróżniejsze wymagania klimatyczne i od 30 lat sprawdzają się na torach i arenach wyścigowych na całym świecie. W ciągu minionego roku za pośrednictwem DSV trafiły one do najróżniejszych lokalizacji m.in. w Belgii, Szwecji czy Korei Południowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z DSV, które w ciągu ostatniego roku udowodniło, że jest skutecznym i godnym zaufania partnerem. Przy wyborze operatora kluczowym aspektem była dla nas przed wszystkim umiejętność dostarczania precyzyjnych informacji oraz krótki czas reakcji – mówi Philip Bond, kierownik działu sprzedaży w Equestrian Surfaces Ltd. Utrzymywanie planowych dostaw jest w naszej branży niezwykle ważne, ponieważ większość koni jest trenowanych codziennie, co wymaga stałej kontroli oraz systematycznej wymiany nawierzchni.

W lutym br. 406 ton nawierzchni zostało przetransportowane przez DSV z Burnley w Wielkiej Brytanii do portu w Felixstowe, skąd w 20 kontenerach ładunek został wysłany przez Morze Północne do Kopenhagi, aby następnie za pośrednictwem ciężarówek dotrzeć na tor w Klampenborg. Transportowana nawierzchnia stanowiła mieszankę przyjaznych środowisku woskowanych włókien syntetycznych z piaskiem kwarcowym, która doskonale sprawdza się w duńskim klimacie.

Wymiana nawierzchni na torze musi odbywać się tak szybko i efektywnie, jak to tylko możliwe. W ten sposób nie tylko unikamy bowiem przestojów, ale także ograniczamy stres naszych koni wywoływany pracą maszyn wykorzystywanych w tym celu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi logistycznej DSV, które wywiązało się ze swojego zadania w precyzyjnie określonym czasie – mówi Allan Arndt, prezes toru w Klampenborg, w Danii.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych, posiadającym biura oraz oddziały w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach, świadczącym każdego dnia usługi dla tysięcy klientów. DSV posiada globalny zasięg, ale w codziennej pracy koncentruje się na tym, aby lokalnie być zawsze blisko potrzeb i oczekiwań swoich klientów.
Więcej informacji na stronie: www.pl.dsv.com

 

Źródło: materiały prasowe