Grupa Mainfreight rozwija europejskie centra dystrybucji


Grupa Mainfreight, jedna z największych grup logistycznych na świecie, dokonuje wielu znaczących inwestycji w Europie. W maju operator uruchomił nowoczesne centrum dystrybucyjne w ‘s-Heerenberg w Holandii, a w czerwcu powiększył powierzchnię swojego magazynu w Rumunii. Mainfreight zapowiedział też otwarcie nowego kompleksu magazynowego w 3. kwartale tego roku w Gandawie w Belgii.

Dynamiczny rozwój powierzchni magazynowej wynika z realizacji wcześniej przyjętej strategii i świetnych wyników finansowych jakie Mainfreight osiąga na europejskim rynku. W ciągu ostatniego roku obrachunkowego – od kwietnia 2016 do kwietnia 2017 przychody operatora w Europie wzrosły o 10 proc. w stosunku do poprzedniego okresu. W bieżącym roku Mainfreight kontynuuje podjęte wcześniej inwestycje. W maju uruchomił w holenderskim mieście ‘s-Heerenberg centrum dystrybucyjne o powierzchni 27 tysięcy m2. Magazyn wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Zaś w czerwcu Mainfreight powiększył przestrzeń swojego magazynu w Ploiesti w Rumunii z 15 do 20 tysięcy m2. Tym samym spółka zarządza już w Europie ponad 320 tysiącami m2 powierzchni magazynowej.

Dalsze perspektywy rozwoju usług w Europie

Kolejnym punktem na mapie rozwoju Mainfreight jest uruchomienie nowego kompleksu magazynowego w Gandawie (Ghent) w Belgii. Lokalizacja ta, poza drogami ekspresowymi oraz połączeniami kolejowymi, zapewnia także dostęp do terminala intermodalnego. Stamtąd poprzez kanał Gandawa-Terneuzen towary trafiają na obszar Morza Północnego i mogą być transportowane na inne kontynenty. To doskonałe miejsce do rozwoju usług transportu drogowego, kolejowego, a także air&ocean. Powierzchnia nowego magazynu ma wynosić 9 tysięcy m2 z możliwością rozbudowy do 130 tysięcy m2. Będzie to już trzeci obiekt Grupy Mainfreight zlokalizowany w Belgii. Obecnie łączna suma powierzchni magazynowej Mainfreight w tym kraju liczy 105 tysięcy m2. Wraz z uruchomieniem centrum logistycznego w Gandawie, Grupa Mainfreight zamierza dodać do swojego wachlarza usług logistykę kontraktową oraz dystrybucję towarów.

Inwestycje w Polsce

W Europie firma posiada niemal 500 ciągników i 600 naczep, natomiast w Polsce tabor własny Mainfreight liczy 60 zestawów. Regularność, odpowiednia częstotliwość wyjazdów oraz optymalny lead time dla dostaw, to obecnie wartość ceniona na równi z ceną przewozu, co potwierdzają także klienci korzystający z linii drobnicowych na trasach do / z Południowej Europy. Szybkie transporty z krajów Europy Zachodniej do Rumunii, a także bezpośrednie linie drobnicowe z / do Hiszpanii i Portugalii, Mainfreight Poland organizuje już od kilku lat. Głównym atutem transportów, jakie Mainfreight wykonuje w ramach własnych linii drobnicowych jest zastosowanie podwójnej obsady kierowców na najdłuższych trasach, co znacznie skraca czas dostawy i zapewnia wysokojakościowy serwis.

***

O Grupie Mainfreight
Grupa Mainfreight jest jedną z największych grup logistycznych na świecie. Działalność operacyjną Grupa Mainfreight rozpoczęła w 1978 roku w Nowej Zelandii w Auckland. Notowana na Nowozelandzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w 2015 roku osiągnęła przychód w wysokości 2,28 mld USD. Grupa Mainfreight posiada 239 oddziałów na 5 kontynentach i zatrudnia niemal 6,5 tys. pracowników. W Europie jest obecna od 2011 roku, po przejęciu holenderskiej firmy Wim Bosman, jednego z największych przewoźników drogowych. Mainfreight w Europe działa w 9 krajach (Polska, Holandia, Belgia, Francja, Rumunia, Niemcy, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania), dysponuje własną powierzchnią magazynową 320 tys. m² oraz posiada doskonale rozwiniętą sieć linii drobnicowych i magazynów cross-dockowych. Na całym świecie Grupa Mainfreight działa w oparciu o standardy jakości – ISO 9001 i 14001, HACCP i LEAN & GREEN (proekologiczny system zarządzania). Swoją biznesową strategię Grupa Mainfreight opiera na tradycyjnych wartościach silnie związanych z kulturą i stylem życia mieszkańców Nowej Zelandii. Przy podejmowaniu decyzji biznesowych Mainfreight zawsze kieruje się 100-letnią wizją rozwoju i hasłem „Special people, special company”.

Mainfreight Poland jest częścią Grupy Mainfreight oraz kompleksowym dostawcą rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. W Polsce Mainfreight jest obecny od 2012 roku, dzięki przejęciu firmy Wim Bosman, działającej na polskim rynku od 2005 roku. Mainfreight Poland posiada flotę własną liczącą 60 zestawów (ciągnik + naczepa) i współpracuje z podwykonawcami, dysponującymi ponad 200 autami. Dzięki miedzynadowowej siatce połączeń Grupy, Mainfreight Poland konsekwentnie rozszerza zakres obsługi kierunków międzynarodowych zapewniając najwyższą jakość usług. Siedziba główna mieści się w Pruszkowie k/Warszawy, firma posiada 3 oddziały, w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Obecnie zatrudnia ok. 150 osób.

Źródło: materiały prasowe