DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej podsumował roczną działalność swojego śląskiego magazynu w Będzinie. Obecnie 70% firm korzystających z usług operatora w tym magazynie, to małe i średnie przedsiębiorstwa z branży e-commerce.

Według raportów dotyczących powierzchni magazynowych w I kwartale 2017 roku, największy popyt na powierzchnie magazynowo-produkcyjne odnotował właśnie Górny Śląsk. Zapotrzebowanie wyniosło aż 330 tys. m2, z czego znaczną część, bo aż 235 tys. m2 stanowiły nowe umowy i ekspansje.

W czerwcu minął rok, odkąd DTW Logistics uruchomił swoje nowe centrum magazynowe – w Będzinie na Śląsku. Operator w nowej lokalizacji poza obsługą linii drobnicowych świadczy też w szerokim zakresie usługi logistyki kontraktowej, w tym także usługi typu fulfillment dla firm z branży e-commerce.

Obecnie przedsiębiorstwa z tej branży stanowią 70% klientów obsługiwanych przez DTW Logistics.

Początkowo dzięki dogodnej lokalizacji magazynu (w Prologis Park Będzin II w pobliżu autostrady A4 i trasy E40), DTW Logistics organizował w nim przeładunki cross-dockingowe dla ładunków krajowych. Po kilku tygodniach z tej lokalizacji wyruszały już linie drobnicowe do krajów południowej Europy, np. do Włoch. Zaś już w październiku 2016 roku został tam wdrożony pierwszy klient korzystający z usług logistyki kontraktowej. Warto też dodać, że niektórzy z klientów korzystających dotychczas z usług magazynowych i transportowych operatora w magazynie w Kopytowie k. Błonia, podzielili swój wolumen towarów przenosząc ich część do centrum w Będzinie.

W magazynie wydzielono miejsce, w którym odbywa się przygotowywanie zestawów typu display (standy promocyjne z produktami) oraz co-packing, etykietowanie, konfekcjonowanie, tworzenie zestawów promocyjnych. Zainstalowano specjalne stoły i regały służące do obsługi różnych towarów oraz zakupiono urządzenia umożliwiające sporządzanie nowych etykiet – specjalne drukarki, a także foliarko-obkurczarki tunelowe czy zgrzewarki kloszowe do zabezpieczania produktów.

Istotnym elementem rozwoju śląskiego centrum magazynowego było również wdrożenie platformy IT, która wcześniej była uruchomiona w magazynie DTW Logistics w Kopytowie. Platforma umożliwiła szybką integrację z systemami klientów, biorącymi udział w procesach realizacji zamówień, tj.: e-sklepy,
systemy drop-shippingowe, księgowo-magazynowe, kurierskie, czy też płatności elektronicznych (PayU, DotPay itp.). Dzięki temu DTW Logistics jest w stanie zapewnić usługi fulfillmentowe dla branży e-commere.

***
DTW Logistics to dynamicznie rozwijający się polski operator logistyczny, działający od 2010 roku. Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej, a także świadczy wysokiej jakości usługi transportowe międzynarodowe oraz krajowe (w tym FTL i LTL), spedycji morskiej i lotniczej, jak również oferuje obsługę celną. Dostarczając zaawansowane rozwiązania w zakresie usług magazynowych, DTW Logistics obsługuje firmy z różnych branż, gównie e-commerce. Specjalizuje się również w organizacji dostaw transportem chłodniczym produktów Fresh&Frozen, towarów Health&Care oraz ADR i ładunków niestandardowych. Siedziba DTW Logistics znajduje się w Kopytowie k. Błonia. Firma posiada też oddziały w Warszawie, Siedlcach i Będzinie. Powierzchnia magazynowa, którą dysponuje DTW Logistics wynosi 14,3 tys. m2 dla magazynu w Kopytowie k. Błonia oraz 3,5 tys. m2 dla Będzina, a flota własna liczy 45 pojazdów ciężarowych. Zespół DTW Logistics to 128 pracowników. Firma pracuje w oparciu o Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Źródło: materiały prasowe