Kolejne centrum logistyczne na europejskiej mapie Grupy Mainfreight

Grupa Mainfreight, nowozelandzki operator logistyczny, jeden z największych na świecie, działający w 10 krajach Europy, także w Polsce, otworzył na jesieni tego roku kolejne centrum logistyczne – w Gandawie w Belgii. Obecnie na terenie tego kraju firma dysponuje już 120 000 m.kw. nowoczesnej powierzchni  magazynowej, a w całej Europie ponad 340 000 m.kw.

Powierzchnia nowoczesnego centrum logistycznego Mainfreight w Gandawie wynosi obecnie 8500 tys. m.kw., z możliwością jej powiększenia do 30 000 m.kw. Nowy obiekt zbudowano zgodnie z najwyższymi standardami. Mainfreight może obsługiwać w nim zarówno ładunki przemysłowe, jak i produkty spożywcze oraz niebezpieczne (ADR). Położony jest w sercu przemysłowego regionu Belgii, mając świetny dostęp do morskich szlaków wodnych (poprzez kanał Gandawa-Terneuzen towary mogą trafiać na Morze Północne i dalej na inne kontynenty) oraz głównych dróg lądowych (E17 i E40). Co ważne, znajduje się około 2 km od terminala kontenerowego, umożliwiającego obsługę ładunków intermodalnych. Nowy oddział operatora stanowi doskonałe wsparcie, w zakresie realizacji usług logistycznych i dystrybucyjnych, dla innych biur Grupy Mainfreight w Belgii, głównie w Ostendzie, Genk oraz tych zajmujących się frachtem air & ocean w Brukseli i Antwerpii.

W gandawskiej placówce, Mainfreight świadczy usługi logistyczne, dystrybucyjne oraz usługi o wartości dodanej.  

Należy podkreślić, że to już kolejny uruchomiony w tym roku oddział Grupy Mainfreight w Europie. W maju operator otworzył nowoczesne centrum dystrybucyjne w ‘s-Heerenberg w Holandii, w czerwcu powiększył powierzchnię swojego magazynu w Rumunii, a we wrześniu uruchomił oddział we Włoszech. Tak dynamiczny rozwój firmy na terenie Europy wynika z realizacji wcześniej przyjętej strategii i świetnych wyników finansowych, jakie Mainfreight osiąga na europejskim rynku. W ciągu ostatniego roku obrachunkowego – od kwietnia 2016 do kwietnia 2017 – przychody operatora w Europie wzrosły o 10 proc. w stosunku do poprzedniego okresu. W bieżącym roku Mainfreight kontynuuje podjęte wcześniej założenia co do dalszego wzrostu na Starym Kontynencie.

– Rosnąca międzynarodowa wymiana handlowa naszego kraju stwarza zapotrzebowanie na usługi nie tylko w transporcie drogowym, ale też kolejowym, morskim i lotniczym. Dlatego cieszymy się z powiększenia naszej sieci w Europie o kolejne centrum logistyczne, bo z pewnością przyczyni się ono do rozwoju usług Mainfreight Poland – mówi Beata Krawczyk, dyrektor zarządzający Mainfreight Poland. – Nowy oddział wzmacnia także naszą siatkę połączeń drobnicowych, wpływając pozytywnie na optymalizację kosztów – podsumowuje Beata Krawczyk.

***

Grupa Mainfreight jest jedną z największych grup logistycznych na świecie. Oferuje rozwiązania w ramach łańcuchów dostaw, specjalizując się w transporcie i spedycji drogowej, morskiej lotniczej, logistyce kontraktowej oraz zaawansowanych łańcuchach logistycznych. Siedzibą Grupy Mainfreight jest Auckland w Nowej Zelandii. Grupa Mainfreight posiada 240 oddziałów na 5 kontynentach i zatrudnia ponad 7 tys. pracowników. W Europie jest obecna od 2011 roku, po przejęciu holenderskiej firmy Wim Bosman, jednego z największych przewoźników drogowych. Mainfreight w Europe działa w 10 krajach (Polska, Holandia, Belgia, Francja, Rumunia, Niemcy, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania, Włochy), dysponuje własną powierzchnią magazynową 340 tys. m² oraz posiada doskonale rozwiniętą sieć linii drobnicowych i magazynów cross-dockowych. Wszędzie Grupa Mainfreight działa w oparciu o standardy jakości – ISO 9001 i 14001, HACCP i LEAN & GREEN (proekologiczny system zarządzania). Swoją biznesową strategię Mainfreight opiera na tradycyjnych wartościach silnie związanych z kulturą i stylem życia mieszkańców Nowej Zelandii. Przy podejmowaniu decyzji biznesowych zawsze kieruje się 100-letnią wizją rozwoju i hasłem „Special people, special company”.

Więcej informacji na  www.mainfreight.com.

 

Mainfreight Poland jest częścią Grupy Mainfreight oraz kompleksowym dostawcą rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. W Polsce Mainfreight jest obecny od 2012 roku, dzięki przejęciu firmy Wim Bosman, działającej na polskim rynku od 2005 roku. Specjalizuje się w transporcie drogowym, spedycji morskiej oraz lotniczej. Dzięki rozwiniętej siatce drogowych połączeń drobnicowych i niestandardowej realizacji usług, operator zapewnia krótszy czas transportu ładunków m.in. do Holandii, Belgii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii oraz na Ukrainę. Mainfreight Poland posiada flotę własną liczącą 60 zestawów (ciągnik + naczepa) i współpracuje z podwykonawcami, dysponującymi ponad 200 autami. Siedziba główna mieści się w Pruszkowie k/Warszawy, firma posiada 3 oddziały, w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Obecnie zatrudnia ok. 170 osób. Więcej informacji na www.mainfreight.pl.

Źródło: materiały prasowe