Jak sprowadzić kontener z Chin

 

Czy wiedzieliście że aż 60% towarów na świecie pochodzi z Chin? W Chinach produkują nie tylko tanie zabawki lub ubrania, lecz także zaawansowane produkty takie jak komputery i telefony. Większość naszych importerów kupuje w Chinach. Wynika to z niższych kosztów produkcji. Kupując towary w ilościach hurtowych możemy wynegocjować spore zniżki.  Opłacalność zakupu towaru u chińskiego producenta wynosi nawet  50-150% .

W 2011 roku wartość importu z Chin wyniosła 13,2 mld euro. Najczęściej sprowadzanymi towarami były: maszyny, urządzenia elektryczne i mechaniczne, odzież, mebla, zabawki, obuwie i wyroby z żeliwa i stali.

Można na tym zarobić, dlatego w kilku krokach opowiemy: jak się zabrać do sprowadzenia towaru z Azji.

KROK 1

Musimy znać podstawy języka angielskiego lub rosyjskiego, wiadomo musimy się przecież dogadać co do towaru i jego specyfikacji.

Potem znajdź towar, który chcesz sprowadzić z Chin. Zakładam, że wiecie co chcecie sprowadzać  do Polski. Jeśli nie, to w internecie istnieją serwisy, które dostarczą Ci adresy, maile, telefony do producenta. Są to np.: alibaba lub made-in-china. Są tam adresy pośredników i bezpośrednich producentów. Można tu porównać ceny jakie są w Polsce z cennikiem towarów, które można kupić tam.

Oczywiście wiadomo, że lepiej zamówić towar u producenta, zważywszy na obecność wielu nieuczciwych firm w Chinach. Dobrze jest sprawdzić stronę internetową producenta.

Należy wysłać maile z zapytaniem ofertowym do kilku firm albo poprzez serwis, gdzie znaleźliśmy potencjalnego kontrahenta albo wysyłając maila bezpośrednio do niego. Producenci nie podają cen na stronie, bo ceny zależą od wielkości zamówienia (oprócz szacunkowych cen na portalu alibaba.com )

W zapytaniu należy umieścić kilka zdań o naszej firmie, rodzaj towaru, ilość, opakowanie. Należy zapytać o certyfikaty, które są potrzebne przy imporcie danego dobra.  Można podpytać o formy płatności i o warunki transportu incoterms.

Kilka dni zajmie Chińczykom odpowiedź- pamiętajmy o tym, że u nich jest inna strefa czasowa, a jak się na jakąś firmę nie zdecydujemy to będzie nas atakować mailami co chwila:-).

Strona 1 z 612345...Ostatnia »