Trudne warunki pogodowe w Europie Środkowej dla kierowców

Od poniedziałku na drogach Europy Środkowej panują bardzo trudne warunki atmosferyczne – w przygranicznych regionach na Węgrzech z powodu opadów śniegu utknęły setki ciężarówek.
Np. policja węgierska wstrzymała ruch ciężarówek. Także policja słowacka podejmuje odpowiednie kroki – zatrzymuje samochody ciężarowe na parkingach przed granicą z Węgrami i w głębi kraju, tak by nie doszło do paraliżu dróg. W akcję włączyła się też strona czeska – policjanci zatrzymują ruch ciężarówek na terenie Czech, by poprawić przejezdność dróg na Węgrzech.

Ci z Was, którzy wybieracie się na południe Europy, m.in. przez Węgry, uwzględnijcie podczas planowania trasy możliwe utrudnienia m.in. na przejściu granicznym Trstena-Chyżne – jeśli chcemy z niego skorzystać, najbezpieczniej będzie dowiedzieć się wcześniej, jaka jest tam aktualnie sytuacja.

Z informacji dostępnych na chwilę obecną strona węgierska wpuszcza już niektóre pojazdy, udające się – zgodnie z dokumentacją przewozową – do Rumunii, Bułgarii i dalej na południe. Nie dotyczy to jednak ruchu w kierunku Słowenii i Włoch.

Zobacz też:
500 ciężarówek zablokowanych na parkingach w Austrii
Kiepskie warunki pogodowe na Słowacji i na Węgrzech
Zamknięte przejście graniczne w Herrachovie

Źródło KGP