Portale transportowe, spedycyjne i logistyczne

Postanowiliśmy zrobić dla Was przegląd portali transportowych, spedycyjnych i logistycznych. Tematyka tych portali jest ciekawa i warto jest być na bieżąco, co się dzieje w branży transportowej. Portale dają dostęp do najnowszych wiadomości i porad.Poza tym, jeśli myślicie o stworzeniu własnego portalu, przegląd istniejących stron może być dla Was inspiracją bądź też zniechęcić do takiego działania -oby nie:-).

Portal oznacza- za Wikipedią- internetowy serwis informacyjny poszerzony o różnorodne funkcje internetowe, dostępny z jednego adresu internetowego. W intencji twórców, ma to zachęcać użytkowników do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce WWW i traktowania go jako bramy do Internetu. Istnieje tendencja traktowania portalu jako synonimu serwisu internetowego.

Wyszukiwarka Google pokazuje nam wiele stron o tematyce transportowej. Polska – jako kraj długi i szeroki- transportem stoi. Na rynku istnieje dużo firm transportowych, spedycyjnych i logistycznych, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, przy okazji zachęcając do swoich usług. Są też portale takie jak nasz, które prezentują porady i aktualne newsy dla ludzi zainteresowanych branżą TSL. Wiele portali ma katalog firm – można  dodawać firmę do bazy katalogowej (jest to znakomity sposób do dodawania swojej marki).

Dodaj bezpłatnie  firmę do naszej bazy firm

 

Poniżej podajemy wykaz portali z branży TSL. Portali jest o wiele więcej, jednak dla Was dokonaliśmy selekcji – odrzucone zostały portale, które maja mało treści i nie są za często aktualizowane. Zresztą, jak znacie fajne strony zbranży TSL, które chcielibyście dodać, to zapraszamy do komentowania i dodawania. Fakt, opieranie się na wyszukiwarce Google może zawęzić wyniki wyszukiwań, często natrafialiśmy na strony pozycjonerskie, czyli takie gdzie jedyny ich użytek był do innych celów niż przekazywanie wiedzy transportowo-spedycyjno-logistycznej:-)

Portale transportowe:

 

transportet.pl
portalprzewoznikow.pl
transport-polska.pl
forumtransportu.pl
trans.eutransportet.pl
transportwpolsce.pl
etransport.pl
transinfo.pl – drogowy transport publiczny
prtl.pl – transport lotniczy
infoair.pl – transport lotniczy
sitkol.pl – transport kolejowy

Oddzielnie wylistowaliśmy strony z giełdami transportowymi:

LKW Walter
transportuj.com.pl
spedmarket.pl
www.timocom.pl

Portale logistyczne:

easylogistyka.com
dobralogistyka.pl
pracujwlogistyce.pl

Portale spedycyjne:

spedycje.pl
espedytor.pl

W internecie znajdziemy też ciekawe informacje na temat ruchów statków i samolotów na świecie:

Śledź ruchy statków:
marinetraffic.com
Śledź ruchy samolotów:
flightradar24.com

Zapraszamy też do obejrzenia naszych ciekawych linków, tu też są olbrzymie pokłady wiedzy w dziedzinie TSL!