PKP CARGO i CMC Poland podpisały umowę współpracy

 PKP CARGO i CMC Poland podpisały trzyletnią umowę na transport ok. 1 mln ton surowców hutniczych i wyrobów stalowych rocznie. Przewozy surowców i towarów związanych z branżą hutniczą to drugi co do wielkości segment działalności PKP CARGO.
 Podpisana umowa jest kontynuacją ponad 10-letniej współpracy obu spółek. Kolejowy operator, w okresie od początku stycznia 2014 r. do końca grudnia 2016 r., przewiezie wsad do pieców hutniczych i wyroby stalowe dla CMC Poland – jednego z największych producentów prętów zbrojeniowych i siatek z drutu.

PKP CARGO świadczy kompleksowe usługi przewozowe dla największych podmiotów z sektora hutniczego, dostarczając im zarówno surowce niezbędne do produkcji stali jak i transportując wyprodukowane przez nie produkty i półprodukty. Wyroby hutnicze przewożone są w głównej mierze w komunikacji międzynarodowej, przede wszystkim w imporcie.

 

O CMC Poland

CMC Poland Sp. z o.o. (dawniej CMC Zawiercie S.A.) to jeden z największych producentów prętów zbrojeniowych i siatki z drutu w Polsce. Wyroby spółki mają zastosowanie jako zbrojenie stalowe w inwestycjach infrastruktury transportowej i biznesowej w całej Europie.

 

Źródło: PKP Cargo