Podsumowanie 2013: 7 najciekawszych wydarzeń transportowych

Przedstawiamy Wam 7 najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń w branży transprtowej. Lista ta mogła być o wiele wiele dłuższa, chcieliśmy jednak pokazać Wam to, co było ważne oraz te wydarzenia, które mogą mieć wpływ nakolejny rok!

1.  Rok 2013 był rokiem, w którym narosły wątpliwości dotyczące funkcjonowania systemu ViaToll.  Naliczanie opłat, wadliwe bramownice, brak wymaganego oznakowania dróg -to były punkty zapalne, wspomniane w raporcie NIK. W roku 2013 doszło do rozszerzenia sieci dróg objętych e-mytem.

Przypomnijmy, pod koniec roku łączna długość sieci dróg płatnych w Polsce wyniesie około 2650 km.  Tylko w bieżącym roku, w okresie od 1 stycznia do 30 listopada, na konto Krajowego Funduszu Drogowego (KFD) wpłynęło ponad 1,08 mld zł. z Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO). Na tę kwotę składają się opłaty elektroniczne z systemu viaTOLL (86,44%) oraz opłaty manualne pobierane od kierowców pojazdów osobowych (13,56%) na odcinkach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica zarządzanych przez GDDKiA. Łącznie, od początku funkcjonowania, Krajowy System Poboru Opłat zebrał ponad 2,406 mld zł.

viatoll

 

 

 

 

Strona 1 z 712345...Ostatnia »