Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku na drogach

  Sylwestrowe zabawy przebiegały spokojnie na terenie całego kraju. Policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów z fajerwerkami. W 172 wypadkach zginęły 22 osoby, a 215 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali także 568 amatorów jazdy na „podwójnym” gazie.

 Już kilkanaście minut po północy w Wielkopolsce nietrzeźwy mężczyzna przez alkohol i brawurę śmiertelnie potrącił samochodem 5-letnią dziewczynkę. Jak ustalili policjanci nieodpowiedzialny kierowca popisywał się swoimi umiejętnościami za kółkiem przed swoimi znajomymi. Kręcił „bączki”, „palił gumę” i nie opanował auta, uderzył w dziecko, które zginęło na miejscu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.

 Najtragiczniejszy w skutkach wypadek miał miejsce w Kamieniu Pomorskim. Kierujący BMW wjechał w grupę przechodniów, w wyniku czego na miejscu zginęło 5 osób, a mały chłopiec zmarł w szpitalu. 26-letni mężczyzna, który spowodował to zdarzenie, został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Jedną z ofiar 26-latka był funkcjonariusz Policji, 38-letni aspirant z 18-letnim stażem w służbie.

W sumie w ciągu dwóch dni, 31 grudnia 2013 i 1 stycznia 2014, policjanci zatrzymali 568 nietrzeźwych kierujących. Te dwa dni to także 172 wypadki drogowe, w których zginęły 22 osoby, a 215 zostało rannych.

Źródło: statystyki policyjne