Warszawiacy pożegnali Ikarusy

 Kilkadziesiąt autobusów, setki zdjęć i tłum warszawiaków – tak w skrócie można podsumować paradę Ikarusów, która odbyła się ostatniego dnia 2013 roku. Mieszkańcy stolicy z sentymentem pożegnali autobusy, które wraz z końcem listopada, po 35 latach, zakończyły służbę w Warszawie, podaje strona UM Warszawy.

Piętnaście minut przed godz. 12.00, sześć Ikarusów dumnie wjechało na pl. Bankowy, gdzie tłumnie oczekiwali je mieszkańcy. Autobusy, które niedawno zakończyły liniową służbę obecne były na warszawskich drogach od 35 lat.

Wysłużone Ikarusy zastąpione zostały przez nowoczesne autobusy MAN, Mercedes, Solaris i Solbus, które dla zachowania historycznej ciągłości, również wzięły udział w paradzie, która z fasonem przejechała spod stołecznego ratusza do Dworca Wschodniego, aby następnie udać się do pętli Metro Marymont.

Przejazd otwierał zabytkowy Ikarus, pomalowany w historyczne barwy warszawskiego MZK, należący do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, dalej kolejno jechały Ikarusy 280 (przegubowe) i 260 (solo) będące własnością stołecznych Miejskich Zakładów Autobusowych.

Źródło: UM Warszawa