Remont Trasy AK – nowe zmiany w ruchu drogowym

Prace przy przebudowie Trasy Armii Krajowej idą pełną parą. Na przyszły tydzień, od 7 stycznia, wykonawca prac zapowiada wprowadzanie zmian w ruchu drogowym na samej trasie i ulicach przebiegających nad nią: Mickiewicza, Powązkowskiej, Maczka i Słowackiego.

Przebudowa trasy to także remont (lub rozbiórka i budowa od nowa) wszystkich wiaduktów i kładek nad przyszłą drogą ekspresową. Na pierwszy ogień idą wiadukty ul. A. Mickiewicza – od 7 stycznia zamknięty dla ruchu zostanie wiadukt wschodni czyli ten, na którym prowadzony jest ruch na północ (w stronę ul. Klaudyny). Samochody w obydwu kierunkach będą jeździły wiaduktem zachodnim (w stronę pl. T.W. Wilsona); będzie tam po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Także piesi będą mogli chodzić tylko po zachodnim wiadukcie. Wykonawca planuje zrobić remont do końca września.  Natomiast w godzinach nocnych (22.00-6.00) do 12 stycznia na trasie pod wiaduktem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu – zwężeniem jezdni.

Nocne prace będą prowadzone także przy jezdniach Wisłostrady. W noce (w godz. 22.00 – 5.00) z 7 na 8 i z 8 na 9 stycznia zwężona do jednego pasa ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie.  

Drogowcy rozpoczną także przygotowania do remontów następnych wiaduktów – na ul. Powązkowskiej i na ul. J. Słowackiego. Od 8 do 12 stycznia zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. gen. S. Maczka oraz ul. Powązkowskiej przed skrzyżowaniem z Trasą AK. Natomiast od 9 do 15 stycznia zwężone o lewe pasy ruchu będą obydwie jezdnie ul. J. Słowackiego przed skrzyżowaniem z Trasą AK.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuuje przebudowę do parametrów drogi ekspresowej S8 trasy od ul. Powązkowskiej do Marek (ul. Piłsudskiego). Gotowa i udostępniona do ruchu jest Trasa Toruńska od Marek do ul. Modlińskiej, trwa przebudowa drugiego odcinka – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w następujące zespoły: zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska, budowę i przebudowę jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowę lokalnego układu komunikacyjnego, budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Rozbiórce i budowie nowych obiektów podlegać będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota –Roweckiego. Wszystkie prace mają się zakończyć do października 2015 r. i kosztować 796,3 mln.

Miejscy drogowcy – Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych – od 7 stycznia ok. godz. 8.00 planują zamknąć dla ruchu ul. A. Sacharowa pomiędzy ul. S.Żeromskiego a J. Kasprowicza. Zamknięty będzie także przejazd pomiędzy dwoma jezdniami ul. J. Kasprowicza położony na wysokości ul. A. Sacharowa. To część inwestycji polegającej na przebudowie układu drogowego w okolicy stacji metra Słodowiec.

 Źródło: www.infoulice.um.warszawa.pl