Taksówki w Warszawie

 

W Warszawie bez trudu zamówimy taksówkę, jest ich 9214. Z łatwością znajdziemy także stację diagnostyczną, na której dokonamy obowiązkowego przeglądu pojazdu. Obecnie jest ich w stolicy 91. W ubiegłym roku wydano również 53 069 praw jazdy. Urząd Miasta podsumował motoryzacyjny rok 2013.

Taksówki w Warszawie
W przeciągu 2013 roku liczba licencjonowanych taksówek, poruszających się po stołecznych ulicach, wzrosła do 9214. To o 151 więcej, niż było na koniec roku 2012.

Pomimo deregulacji zawodu taksówkarza, a także zwiększenia się liczby kierowców wykonujących przewozy taksówkowe, Warszawa dba o najwyższe standardy usług transportowych. W tym celu 21 listopada 2013 r. uchwałą Rady m.st. Warszawy (nr LXXI/1843/2013) wprowadzony został obowiązek ukończenia szkolenia zakończonego sprawdzianem wiedzy, dla wszystkich kandydatów do tego zawodu. Przed komisją egzaminacyjną należy potwierdzić znajomość topografii stolicy, a także przepisów prawa miejscowego w tym cen urzędowych, stawek taryfowych czy niezbędnego oznakowania i wyposażenia pojazdu.

 

Źródło: UM Warszawa