FCE Group – inwestycje mają opiewać na 56 mln USD

Grupa Freight Car Energy (FCE) – należąca do czołówki światowych dostawców produktów i technologii dla branży towarowego transportu kolejowego oraz planująca wejście na NewConnect w 2014 roku – zamierza zainwestować w latach 2011–2020 do 56 mln USD (171,92 mln zł1). Środki zostaną przeznaczone na rozpoczęcie produkcji wagonów towarowych do transportu surowców energetycznych, poprawę efektywności w produkcji zestawów kołowych i wózków do wagonów kolejowych oraz dalszy rozwój spółki. W ciągu ostatnich trzech lat Grupa zainwestowała ze środków własnych ponad 16 mln USD (49,12 mln zł1) – głównie w zdolności produkcyjne wagonów, układów hamulcowych oraz wózków. Doradcą Grupy FCE w Polsce jest Capital One Advisers.

Długoterminowa strategia Grupy zakłada stworzenie w ramach FCE wysoko wykwalifikowanego centrum badań, technologii i produkcji oraz osiągnięcie pozycji dostawcy zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla branży transportu szynowego. Ponadto Grupa FCE planuje zadebiutować na ASO NewConnect w 2014 roku. Kolejnym krokiem będzie wejście na główny parkiet GPW w Warszawie.

Konsekwentnie realizujemy ambitny plan inwestycyjny na lata 2011-2020. Zgodnie z założeniami od roku finansowego 2013/2014 rozpoczynamy produkcję i sprzedaż najbardziej zaawansowanych produktów w swojej ofercie – wagonów towarowych do transportu surowców energetycznych. Systematycznie zwiększamy także udział eksportu w przychodach spółki. W najbliższym czasie zamierzamy skupić się na perspektywicznych rynkach Bliskiego Wschodu i Afryki, gdzie infrastruktura kolejowa wciąż jeszcze jest niedostosowana do wysokiego popytu na ropę i gaz oraz skutecznego transportu tych surowców. Rozpoczęliśmy już współpracę z klientami z krajów takich jak Azerbejdżan, Kazachstan i Iranpowiedział Sergij Mokrousov, dyrektor generalny FCE Group.

 

Źródło: FCE