W Tatry, Sudety czy Alpy – 20 dodatkowych pociągów

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych PKP Intercity uruchomi 20 dodatkowych pociągów do popularnych, górskich miejscowości wypoczynkowych. W czasie nasilonego ruchu, podczas zmiany turnusów, przewoźnik zapewni dodatkową informację na największych dworcach w Polsce. Pasażerowie, którzy jeszcze nie kupili biletu mogą skorzystać z oferty Wcześniej lub  Biletu Rodzinnego.

W 2014 roku ferie zostały podzielone na cztery turnusy. Pierwszy rozpoczyna się 20 stycznia, a ostatni kończy się 2 marca. W tym czasie PKP Intercity uruchomi 20 dodatkowych pociągów do miejscowości górskich m. in. Zakopanego, Wisły, Jeleniej Góry czy Szklarskiej Poręby. Zwiększy się również częstotliwość kursowania międzynarodowego pociągu Polonia do austriackiego Villach.

– Od 20 stycznia do 2 marca pasażerowie PKP Intercity będą mogli skorzystać z 20 dodatkowych pociągów jadących w Tatry, Sudety czy Alpy. Aby ich podróż przebiegła komfortowo będziemy na bieżąco monitorować zajętość miejsc i dostawiać wagony tam, gdzie będą potrzebne. Godziny odjazdów czy właściwe perony pomogą odnaleźć informatorzy mobilni, którzy w czasie zmian turnusów pojawią się na największych dworcach. Dodatkowo, od 18 stycznia w Zakopanem będzie działać specjalny punkt informacyjny  – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Pasażer dobrze poinformowany

Aby zapewnić płynny ruch, w okresach zmian turnusów, na 18 dworcach w całej Polsce, PKP Intercity zagwarantuje wsparcie informatorów mobilnych. Dodatkowy punkt w Zakopanem czynny będzie przez całe ferie, już od 18 stycznia. Pasażerowie będą mogli również uzyskać informacje na stronie www.intercity.pl , pod numerem telefonu 19 757, w Centrach Obsługi Klienta PKP Intercity, na facebookowym profilu przewoźnika oraz na Twitterze.

Źródło: MIR