Policjanci odzyskali kradzione części i samochody

 

Policjanci z Międzyrzecza i Gorzowa zabezpieczyli 22 luksusowe samochody oraz setki części pochodzących z kradzionych na terenie Niemiec aut. Wartość pojazdów objętych postępowaniem wynosi niemal 3 mln złotych. 

Policjanci dokonali sprawdzenia kilku magazynów oraz komisu, na terenie którego znajdowały się pojazdy i części samochodowe. Wszystkie skontrolowane obiekty położone były w okolicach Międzyrzecza.

W efekcie kilkudniowych działań policjanci zabezpieczyli 22 luksusowe auta. W części z nich biegły z dziedziny mechanoskopii stwierdził niezgodności wskazujące na ingerencję w oznaczeniach numeru VIN. W pozostałych przypadkach potwierdzono, że zamontowane w nich elementy pochodzą z kolejnych 22 skradzionych na terenie Niemiec pojazdów. 

Policjanci, analizując zebrany materiał dowodowy, ustalili, że przestępczy proceder prowadzony był prawdopodobnie od 2009 r., a  liczba zabezpieczonych aut oraz części i podzespołów świadczy o bardzo dużej skali działalności i możliwej współpracy poszczególnych osób w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.  W czasie działań zatrzymano trzy osoby mające związek z nielegalnym procederem. Zarzucono im obrót utraconymi na terenie Niemiec pojazdami. Dwie z nich już usłyszały zarzuty paserstwa, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.