Pijany kierowca próbował przejechać policjanta

Kierowca daewoo matiza nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając, próbował przejechać policjanta.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 4, na ul. Sikorskiego w Nowej Dębie. Policjanci, patrolując ulice miasta, zwrócili uwagę na jadący od strony Rzeszowa samochód marki “Daewoo Matiz”. Jego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Policjant latarką dał znak do zatrzymania się pojazdu. Wtedy kierowca przyspieszył, skręcił w kierunku policjanta, chcąc go przejechać. W ostatnim momencie funkcjonariusz odskoczył przed pędzącym pojazdem, kierowca matiza zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg za samochodem. Po kilku minutach matiz skręcił w boczną ulicę Nowej Dęby, następnie zatrzymał się w śniegowej zaspie. Gdy funkcjonariusze podjechali do kierowcy, ten gwałtownie cofnął matizem, uszkadzając policyjny radiowóz.

Badanie alkomatem wykazało 1,16 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Jak ustalili policjanci, na mężczyźnie ciążą dwa czynne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.Po wytrzeźwieniu 23-latek usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa.

Źródło: KWP w Rzeszowie