TNT z gitarą na pokładzie i nie tylko

 

Replika polskiego motocykla na Florydzie

Wałbrzyski oddział TNT Express zrealizował transport repliki motocykla Daytona. Pojazd z początku XX wieku został dostarczony na Florydę. Wyprodukowany w Polsce motocykl pokonał odległość ok. 11 000 km na potrzeby jednej z amerykańskich produkcji filmowych.

 

Elektryczne pojazdy w Londynie

15 nowych samochodów elektrycznych dołączy do floty TNT Express. Każdego dnia obsłużą ponad 1 000 międzynarodowych przesyłek. To efekt testów sześciu pojazdów, dostarczonych przez Gnewt Cargo. W ubiegłym roku burmistrz Londynu przedstawił plan uczynienia centrum miasta pierwszą na świecie „strefą o ultra-niskiej emisji”. Do 2020 roku wszystkie pojazdy, poruszające się w godzinach szczytu po strefie, będą musiały charakteryzować się zerową lub niską emisją. Wykorzystanie samochodów elektrycznych przez TNT jest elementem realizacji planu. Pozwoli na ograniczenie emisji węgla o 316 kg na każde 1 000 litrów paliwa, spalanych przez konwencjonalne napędy wykorzystywane obecnie w dostawach przesyłek.

Z gitarą na pokładzie

TNT Express zdobył 1,5-roczny kontrakt na obsługę Gibson Brand Inc. – producenta instrumentów muzycznych. TNT Express odpowiada za dostawy m.in. gitar akustycznych i elektrycznych, do 300 autoryzowanych salonów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. TNT Express wykorzysta serwis drogowy Economy Express, obejmujący 40 państw europejskich i 6 na Bliskim Wschodzie, a także w RPA. TNT Express będzie również koordynował transport zwrotów oraz  napraw instrumentów, przesyłanych przez sprzedawców do europejskiego centrum dystrybucyjnego w holenderskim Vianen.