Utrudnienia w Warszawie w weekend

Od soboty, 8 lutego (godz. 22.00) planowane jest zwężenie zjazdu ze skrzyżowania z ul. W. Broniewskiego na Trasę Armii Krajowej w kierunku wschodnim.

Od soboty, 8 lutego (godz. 22.00) do środy, 12 lutego wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni zbiorczo-rozprowadzającej za skrzyżowaniem z ul. W. Broniewskiego na Trasę Armii Krajowej w kierunku wschodnim (czyli w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego). Dodatkowo, w tych dniach w godzinach 22.00 – 5.00 wyłączony z ruchu będzie pas środkowy. Następnie, od środy, 12 lutego (godz. 22.00) do piątku, 14 lutego wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni zbiorczo-rozprowadzającej z Trasy Armii Krajowej (od strony Mostu gen. S. Grota-Roweckiego) przed skrzyżowaniem z ul. W. Broniewskiego. Dodatkowo, w tych dniach w godzinach 22.00 – 5.00 wyłączony z ruchu będzie pas środkowy. Utrzymana będzie możliwość skrętu w lewo w ul. W. Broniewskiego.

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Następne wyłączenia przygotowywane są na 2014 i 2015 r. Podczas prac utrzymany będzie ruchu na moście i na trasie głównej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zamknięty będzie przejazd ul. Gdańską pod trasą; ulice, które są na wiaduktach nad nią (ul. A. Mickiewicza, ul. J. Słowackiego, ul. Powązkowska) będą zamykane połówkami, tak aby utrzymać przejazd. Utrudnień można spodziewać się także na ul. W. Broniewskiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą prac jest firma Metrostav Polska S.A.

Źródło: UM Warszawa Infoulice