Rusza budowa magazynów dla Amazon

Panattoni Europe i Goodman, w obecności przedstawicieli firmy Amazon oraz władz lokalnych,  wmurowali kamień węgielny we Wrocławiu, symbolicznie inaugurujący budowę pierwszych centrów logistycznych firmy Amazon w Polsce.

Lokalizacja Polski w centrum Europy, bliskie połączenia kraju z kluczowymi rynkami oraz dostęp do bazy zatrudnienia, były głównymi powodami, dla których firma Amazon zdecydowała się postawić na rozwój w Polsce. W każdym z centrów logistycznych planowanych w Polsce powstanie około 2 000 stałych miejsc pracy oraz 3 000 miejsc dodatkowych dla pracowników tymczasowych w okresie przedświątecznym.
Pierwsze centra logistyczne firmy Amazon pod Wrocławiem będą łącznie zajmowały powierzchnię ok. 200,000 m 2 (ok. 13 boisk piłkarskich):

 

Budowa obiektu realizowanego z firmą Goodman w pobliżu Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich w gminie Kobierzyce została ogłoszona w październiku 2013. Otwarcie centrum logistycznego planowane jest na drugą połowę 2014 roku.

Budowa realizowana z Panattoni w Bielanach Wrocławskich rozpoczęła się w styczniu tego roku i zostanie zakończona w październiku 2014. Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Nowa Wieś łączącego autostrady A4 i A8.  Panattoni Europe zapewni wysoki standard infrastruktury drogowej wokół obiektu, w tym budowę ronda.
Źródło: Panattoni