Opony MICHELIN BibSteel dla maszyn

Michelin jest jedynym producentem opon radialnych do kompaktowych maszyn przemysłowych. Gama opon radialnych MICHELIN BibSteel jest adresowana do segmentu niewielkich maszyn, w szczególności do miniładowarek.

Michelin proponuje w tej gamie następujące opony:

§  MICHELIN BibSteel All-Terrain

§  MICHELIN BibSteel Hard-Surface

 

MICHELIN BIBSTEEL ALL-TERRAIN

W oponie zastosowano dwie warstwy opasań metalowych, wzmocnione boki grubsze o 2,5 mm (od boków MICHELIN Stabil’X XZSL) oraz żebro chroniące felgę, dzięki czemu cechuje ją  nie tylko większa odporność bieżnika,  lecz także na uszkodzenia powstałe na skutek uderzeń w bok opony.

Trakcja MICHELIN BibSteel przyczynia się do zwiększenia mobilności na trudnym podłożu o 12 proc. Oponę charakteryzuje otwarta, samoczyszcząca rzeźba bieżnika.

Warto podkreślić trwałość MICHELIN BibSteel zwiększoną o 85 proc. dzięki zastosowaniu technologii radialnej.

 

MICHELIN BIBSTEEL HARD-SURFACE

Opona posiada bardziej wytrzymałe boki i poprawia wysokie osiągi poprzedniczki. W oponie zastosowano dwie warstwy metalowych opasań, wzmocnione boki grubsze o 2,5 mm (od boków MICHELIN Stabil’X XZSL) oraz żebro chroniące przed uderzeniami o krawężniki.

MICHELIN BibSteel Hard-Surface redukuje przestoje maszyn spowodowane przebiciem bieżnika i/lub boków. Zapewnia największy zwrot z inwestycji na rynku dzięki wysokiej trwałości i zastosowaniu mieszanki odpornej na otarcia. Osiągane przebiegi często dwukrotnie przewyższają przebiegi opon diagonalnych w tym samym rozmiarze.

Źródło: Michelin