Nowy klient w SEGRO Industrial Park Wrocław

Firmy Chassis Brakes International Poland – producent komponentów do układów hamulcowych oraz SEGRO – deweloper, właściciel i zarządca powierzchni magazynowych, podpisały długoterminową umowę na wynajem ok. 2 300 m² powierzchni magazynowej, w ramach SEGRO Industrial Park Wrocław. Nowy obiekt posłuży najemcy do przechowywania różnorodnych elementów do produkcji zacisków hamulcowych.

Chassis Brakes International Poland wynajęła w ramach kompleksu SEGRO Industrial Park Wrocław ok. 2 300 m² powierzchni magazynowej, która posłuży firmie jako magazyn do składowania komponentów do produkcji wyrobów gotowych. Z obiektu SEGRO komponenty dostarczane będą co godzinę metodą JIT (Just In Time Delivery) na linie produkcyjne znajdujące się w fabryce, która mieści się w pobliżu parku logistycznego. Taka forma dostaw jest zgodna ze stosowaną w fabryce koncepcją Lean. Przy linii produkcyjnej znajduje się zawsze minimalny zapas komponentów, który na bieżąco uzupełniany jest z magazynu zewnętrznego SEGRO, a zamawianie części za pomocą systemu Kanban gwarantuje przejrzystość procesu oraz jest standardem nowoczesnych rozwiązań logistycznych w motoryzacji. Wyroby gotowe dostarczane są dla takich światowych marek jak: BMW, Volkswagen, Dacia, Renault, Fiat, Ford, Mercedes.

SEGRO Industrial Park Wrocław to pierwsza dolnośląska inwestycja SEGRO. Park położony jest w północno-wschodniej części miasta, w bliskiej odległości od jego centrum (12 km). Usytuowanie przy drodze wyjazdowej prowadzącej w kierunku Warszawy i w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia jest dodatkowym atutem lokalizacji, a dogodny dojazd do parku zapewniają również środki komunikacji miejskiej. SEGRO Industrial Park Wrocław to projekt realizowany na zasadzie partnerstwa biznesowego w formie spółki joint venture SEGRO z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A. należącym do Grupy PHN – wiodącego inwestora i zarządzającego na rynku nieruchomości komercyjnych. Obiekt SEGRO docelowo dostarczy na rynek 40 000 m² powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Źródło: Segro