WABCO nabywa spółkę Transics International

WABCO Holdings Inc. (NYSE: WBC), światowy lider w zakresie technologii i najwyższej klasy dostawca w branży pojazdów komercyjnych, podał do wiadomości, że stał się nabywcą firmy Transics International NV (NYSE Euronext Brussels: TRAN), z siedzibą w Ypres w Belgii, zajmującej wiodącą pozycję w Europie w dziedzinie rozwiązań do zarządzania flotami.
 
Firma Transics International zapewnia  rozwiązania do zarządzania flotą, wspomagające operatorów flot pojazdów komercyjnych w zarządzaniu samochodami ciężarowymi, przyczepami, kierowcami, ładunkiem i zamówieniami w czasie rzeczywistym. Transics International obsługuje ponad 1300 firm transportowych i logistycznych w Europie, łącząc ponad 85 000 pojazdów.
 
WABCO planuje zintegrowanie działań firmy Transics International z działaniami funkcjonującymi w ramach jednej organizacji Trailer Systems, Aftermarket i Off-Highway. Firma Transics International będzie nadal występowała pod swoją marką i jako oddział WABCO będzie oferowała szeroki wachlarz własnych, wiodących produktów i usług, zaznaczając swoją obecność na kluczowych rynkach na świecie, przy wykorzystaniu swojej platformy TX-CONNECT i zestawu powiązanych systemów.
 
Transics International zatrudnia około 280 pracowników. Firma posiada swoje biura w Belgii, we Francji, Irlandii, Holandii, w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech, zarządzając siecią sprzedaży w całej Europie.
 
Firma WABCO sfinalizowała zakup 96,84 procent udziałów w Transics International, nabywając spółkę holdingową Tavares NV drogą transakcji gotówkowej. Cena zakupu wynosiła 111,1 mln euro, w czym zawierało się nabycie 15,3 mln euro środków gotówkowych netto posiadanych przez spółkę Transics International, co w sumie zamyka się kwotą 95,8 mln euro netto. Zgodnie z obowiązującymi w Belgii przepisami regulującymi przejmowanie przedsiębiorstw, firma WABCO przedstawi obowiązkową i bezwarunkową ofertę publiczną nabycia pozostałych 3,16 procent akcji spółki Transics International, oferując kwotę w wysokości 14,14 euro za akcję Transics International.