Ekspresowe dostawy nocne TNT dla motoryzacji

Gwarancja doręczenia przesyłki do godz. 8.00 rano – TNT Express wprowadza kolejne innowacje do serwisu nocnego, uwzględniające potrzeby sektora motoryzacji.

Rozwinięty system logistyki zwrotnej, możliwość skrócenia czasu dostawy do 7.00 rano, brak ograniczeń w zakresie miejsca odbioru i dostarczenia oraz wagi przesyłki, awizacja SMS – oto najnowsze elementy serwisu nocnego TNT Express. To jedyna firma kurierska w Polsce, świadcząca tego typu usługi.

Awizacja SMS to system powiadamiania sieci odbiorców (np. techników, oczekujących na części zamienne). Wieczorem w dniu poprzedzającym dostawę dostają oni potwierdzenie kompletnej listy komponentów, które otrzymają rano.

Pełną kontrolę statusu przesyłki na każdym etapie podróży gwarantuje autorski system IT. Kurier, po przybyciu z przesyłką do danej lokalizacji, skanuje unikatowy dla niej kod kreskowy. Informacja automatycznie trafia do systemu TNT wraz z danymi nt. terminu dostarczenia. Klient ma do nich dostęp online, w czasie rzeczywistym – nie musi oczekiwać na przesłanie.

– Dziś skuteczność terminowych doręczeń w serwisie nocnym wynosi 99,7% proc. – dodaje Robert Sopeła.

Dziś doręczenia w ramach serwisu nocnego realizowane są między godz. 1.00 w nocy a 8.00 rano (w standardzie) lub 7.00 rano (w opcji priorytetowej) na terenie całego kraju. Dostawy nie wymagają osobistej obecności odbiorcy – realizowane są za pośrednictwem specjalnych wrzutni i śluz. TNT stworzyło dla tej usługi odrębną infrastrukturę. Jej sercem jest centrum przeładunkowe w Łodzi, natomiast oddziały zostały rozlokowane tak, by zagwarantować dotarcie do każdego miejsca w kraju w ciągu 6 godzin.