Ostatki na drogach Warmii i Mazur

 

Minął ostatni weekend karnawału. Policjanci ruchu drogowego obserwowali, jak ten czas wpływa na zachowanie kierowców. W sumie zatrzymano prawie 40, którzy byli nietrzeźwi. Dla większości z nich ostatki były więc ostatnim dniem, kiedy mieli w kartotekach karnych czyste konto i prawo jazdy.

W sumie od piątku do dziesiejszego ranka na drogach Warmii i Mazur doszło do 7 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 6 zostało rannych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 13.40 na skrzyżowaniu drogi W-650 i ul. Wojska Polskiego w Gołdapi. Telefonicznie powiadomiony oficer dyżurny gołdapskiej komendy natychmiast na miejsce wysłał funkcjonariuszy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym jadąc od strony zajazdu Piękna Góra w kierunku centrum miasta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej scanii, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowcy i pasażerowi ciężarówki nic się nie stało. Niestety pomimo szybka podjęte reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 33-letni kierowca ciągnika. Ruch w tym miejscy odbywał się wahadłowo. Policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej razem z technikiem kryminalistyki i prokuratorem zabezpieczyli ślady niezbędne do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Podczas weekendowej pracy policjanci ruchu drogowego z regionu zatrzymali prawie 40 nietrzeźwych kierujących.

Źródło KWP w Olsztynie