Pozwolił nieletniemu kierować autem, a później chciał go “wykupić”

 Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu nowomiejskiego, który został zatrzymany przez brodnickich policjantów. Mężczyzna udostępnił pojazd swojemu 17-letniemu krewnemu, który nie posiadał prawa jazdy, ponadto chciał go wykupić wręczając mundurowym łapówkę. 28-latek trafił do policyjnego areszcie.

Wczoraj (5.03.14) policjanci z Brodnicy patrolując miejscowość Wielki Głęboczek zauważyli bmw, którego kierowca wyraźnie na widok patrolu zatrzymał auto i zaczął cofać. Funkcjonariusze pojechali w jego kierunku sprawdzić co jest przyczyną takiej reakcji. Jak się okazało, za kierownicą bmw siedział 17-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Po chwili, na miejsce dojechał jego 28-letni wujek i oznajmił, że to on udostępnił nieletniemu swój pojazd, aby go przestawił. Funkcjonariusze poinformowali obu mężczyzn, że wobec 17-latka zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Wujkowi natomiast funkcjonariusze zaproponowali mandat karny w wysokości 300 zł. Wtedy 28-latek oznajmił, że „jakoś się dogadamy, bo nie chce robić młodemu problemów” i położył na dokumentach policjanta 200 zł. Mężczyzna został poinformowany, że to co uczynił jest przestępstwem i będzie musiał odpowiedzieć za to przed sądem.
Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Nieletni został przekazany matce.  Przestępstwo, które popełnił 28-latek, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: Policja