Kuehne + Nagel dla Samsonite Australia

 Samsonite, jedna z najbardziej znanych marek bagaży podróżnych na świecie, podpisała kontrakt z Kuehne + Nagel na zarządzanie swoim magazynem i dystrybucją krajową w Australii. Dodatkowo, Kuehne + Nagel odpowiada za spedycję morską oraz usługi przewozu nabrzeżem. Zgodnie z umową Kuehne + Nagel obsługuje dedykowany magazyn w hubie logistycznym w Zachodnim Melbern zlokalizowanym w  bezpośrednim sąsiedztwie miejskich autostrad i szlaków wodnych.

Obiekt jest skonfigurowany ze specjalnym systemem regałów do wąskich korytarzy dopasowanym do codziennych operacji związanych z szerokim portfolio produktów Samsonite w Australii. Szyte na miarę usługi obejmują przyjęcia towaru, odkładanie, składowanie, zarządzanie stanami magazynowymi, operacje pick & pack oraz dystrybucję krajową. Ponadto, Kuehne + Nagel zapewnia usługi dodane takie jak metkowanie i etykietowanie.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z Kuehne + Nagel, gdyż naszym celem jest dalsze wzmacnianie marki na rynku międzynarodowym poprzez innowacje produktów i rozszerzanie zasięgu dostaw.”- powiedział Ari Priester, Vice President Samsonite Australia Pty Ltd. „W pełni doceniamy sposób opracowywania i wdrażania specyficznych rozwiązań logistycznych przez Kuehne + Nagel, który opiera się na otwartym i doradczym podejściu do klienta”.

„Kontrakt podkreśla wartość rozwiązań dedykowanych dla branży dóbr konsumenckich w Australii.”, powiedział Andrew Walker, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel Pty Ltd. „Rozwiązanie logistyczne opracowane jest na podstawie dopasowanej platformy, która umożliwia rozwój i ciągły wzrost zadowolenia klientów.”

 

O Kuehne + Nagel

Zatrudnia ponad 63.000 pracowników w ponad 1000 lokalizacjach w ponad 100 krajach, Grupa Kuehne + Nagel jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Silna pozycja firmy jest oparta na działalności spedycji morskiej, lotniczej, usługach logistyki kontraktowej oraz biznesie drogowym, dostarczającą serwis zarządzania łańcuchem dostaw oparty na najnowszych technologiach IT.