WITD: Z promilami do Holandii

 W dniu 20 marca inspektorzy z WITD w Szczecinie prowadzili rutynowe działania kontrolne na drodze krajowej nr 10 przy wyjeździe ze Szczecina, gdzie ok. godz. 17:00 zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą. W chwili przystąpienia do czynności kontrolnych kierowcę poddano wstępnemu badaniu za pomocą urządzenia AlcoBlow, a następnie przeprowadzono precyzyjne badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem AlcoTrue.

Podczas pierwszego pomiaru urządzenie wskazało wynik 1,18 mg/l, podczas drugiego pomiaru dokonanego po kwadransie urządzenie elektroniczne wskazało wynik 1,19 mg/l, trzeciego pomiaru dokonano o godzinie 17:41 – wynik 1,01 mg/l.
W pojeździe oprócz kierowcy znajdował się pasażer, który twierdził, że kierujący nie spożywał alkoholu, jednak nie potrafił odpowiedzieć dlaczego dopuścił do jazdy nietrzeźwego. Na podstawie listu przewozowego ustalono, że kierowca jechał z ładunkiem do Holandii, natomiast przed zatrzymaniem do kontroli miał postój i wtedy, jak oświadczył, pił wódkę i popijał piwem. Z relacji kierowcy wynikało także, że już poprzedniego dnia spożywał alkohol. Na szczęście podróż z ładunkiem do Holandii została przerwana.
Kierowcę przekazano do dyspozycji funkcjonariuszy KMP WRD Szczecin celem przeprowadzenia przez nich dalszych czynności służbowych.

 

źródło: GITD

zdjęcie: sxc.hu