Uszkodzili 16 samochodów

 Kilkuosobowa grupa gdańszczan wracając z libacji alkoholowej, wybijała szyby, przebijała opony i urywała lusterka w samochodach, które mijała po drodze. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali sześć osób w wieku 15-23 lat. Właściciele uszkodzonych aut wyceniają wartość strat na kilkanaście tys. zł. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurnym komendy miejskiej dostał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś uszkodził kilkanaście samochodów w jednej z dzielnic Gdańska.  Funkcjonariusze ustalili, że młodzi ludzie uszkodzili łącznie 16 samochodów. Sprawcy powybijali szyby, poprzebijali opony, uszkodzili powłoki lakiernicze i powyrywali lusterka. Ponadto w jednym z mieszkań wybili szybę w oknie.

 Zatrzymani byli w przeszłości notowani, a niektórzy z nich również karani, m.in. za rozboje, kradzieże, groźby i narkotyki. Wśród nich jest jedna kobieta. Wczoraj dwóch mężczyzn po przesłuchaniu zostało zwolnionych, pozostałe osoby trafiły do policyjnego aresztu a 15-latek do izby dziecka.

Policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych. Wstępnie wartość strat oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.  Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Źródło: Policja