Ruszyło regularne połączenie kolejowe BCT-Stryków

 

 Bałtycki Terminal Kontenerowy 6 marca 2014 rozpoczął obsługę nowego, regularnego połączenia kolejowego, realizowanego na trasie Gdynia-Stryków. Połączenie obsługuje firma Erontrans, która w Strykowie uruchomiła w tym roku własny terminal intermodalny.

 

Pociąg ze Strykowa do gdyńskich terminali będzie docierał dwa razy w tygodniu. Nowe połączenie uzupełni już istniejącą bogatą siatkę relacji kolejowych, łączących BCT z blisko dwudziestoma destynacjami.

 Bałtycki Terminal Kontenerowy jest jednym z liderów transportu intermodalnego w Polsce. Od lat zauważalne jest zwiększanie się udziału kolei w ogólnej liczbie przeładunków – w 2013 wyniósł on ponad 41%, co plasuje BCT znacznie powyżej europejskiej średniej, wynoszącej ok. 25%. Terminal realizuje tym samym wytyczne polityki transportowej UE, która zakłada do 2030r. obsługę ponad 35% ładunków drogą kolejową.

 Erontrans to firma spedycyjna z 25-letnim doświadczeniem na rynku międzynarodowym. Firma oferuje usługi z zakresu m.in. transportu drogowego, magazynowania, obsługi celnej i fiskalnej czy project cargo. Od kilku lat z powodzeniem konkuruje na rynku usług przewozów intermodalnych.

 

Źródło: BCT