Podejrzani o handel skradzionymi luksusowymi samochodami w rękach CBŚ

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 39 do 45 lat. Zatrzymani usłyszeli 44 zarzuty dot. m.in. paserstwa, fałszowania dokumentów i oznaczeń identyfikacyjnych. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
W trakcie śledztwa prowadzonego wspólnie z prokuraturą ustalono, że od grudnia 2012 roku do kwietnia 2013 roku podejrzani brali udział w procederze kradzieży luksusowych samochodów z Niemiec o łącznej wartości 720.000 złotych. W samochodach tych zostały sfałszowane oznaczenia identyfikacyjne oraz dokumenty pojazdów. Z zebranych materiałów wynika, że podejrzani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu zaniżając kwoty podatku akcyzowego w obrocie pojazdami.

Podczas prowadzonego postępowania policjanci CBŚ odzyskali łącznie osiem samochodów (4 – Fordy Kuga, 2 – Toyoty RAV4 VW Tiguan i Mazdę 6). U jednego z mężczyzn właściciela komisu samochodowego zabezpieczono ponad 30 000 złotych.

Wobec dwóch mężczyzn doprowadzonych wczoraj do prokuratury zastosowano dozory policyjne i poręczenia majątkowe w wysokości 5 i 10 tys. złotych. Wobec kolejnych dwóch tj. Jacka J. lat 41 i Ernesta W. lat 40 prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Jeszcze wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie przychylił się do wniosku prokuratury.

Do prokuratury trafił też wniosek o zabezpieczenia majątkowe kwoty pieniędzy i nieruchomości nie mniejszej niż 500 000 złotych.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Zródlo: KWP w Lublinie