Solaris wjeżdża do Wrocławia

Przedstawiciele Solaris Bus & Coach S.A. oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu podpisali dziś umowę na dzierżawę 57 nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów miejskich. Pierwsze pojazdy z zamówienia, o łącznej wartości 75,5 mln zł, zostaną dostarczone klientowi z końcem sierpnia bieżącego roku.

Nowe autobusy dla Wrocławia to 45 dwunastometrowych Solarisów Urbino 12 i 12 przegubowych, osiemnastometrowych Solarisów Urbino 18. Pierwsze auta mają trafić do stolicy Dolnego Śląska w ciągu 150 dni od zawarcia umowy.

– Ogromnie cieszymy się z podpisanego dziś kontraktu. Jest to jednocześnie szczególne wyzwanie, by spełnić zaufanie nowego klienta. Doświadczony osiemnastoma latami działalności Solarisa na rzecz polskich przewoźników nie mam wątpliwości, że nasze autobusy przysłużą się wrocławianom i wtopią się w krajobraz stolicy Dolnego Śląska. Korzystna oferta z naszej strony pozwoliła Zamawiającemu wykorzystać opcję zwiększenia zamówienia z początkowych 45 do ostatecznie 57 autobusów – mówi Wiesław Cieśla, Pełnomocnik Prezes Zarządu ds. Kluczowych Klientów.

 

Źródło: Solaris