Kuehne + Nagel wspiera globalny rozwój Irish Dairy Board

 Irish Dairy Board wybrała Kuehne + Nagel na swojego globalnego operatora logistycznego. Celem irlandzkiej firmy jest wzrost produkcji i ekspansja na nowe rynki.

Irish Dairy Board (IDB) jest właścicielem takich marek masła i serów jak Kerrygold, Dubliner Cheese i Pilgrim’s Choice. Produkty sprzedawane w ponad 90 państwach na całym świecie. Na rok 2015 firma planuje dalszy rozwój i ekspansję na nowe światowe rynki, co dodatkowo ma ułatwić planowane na ten czas zniesienie unijnych kwot mlecznych.

Kuehne + Nagel zaoferowała IDB rozwiązanie logistyczne, które jest wystarczająco elastyczne, aby skutecznie zarządzać prognozowanym wzrostem produkcji i jednocześnie utrzymać najwyższy standard kontroli jakości i obsługi produktów żywnościowych.

W zakres obowiązków Kuehne + Nagel zawartych w nowym 3-letnim kontrakcie, wchodzi zarządzanie globalnymi operacjami transportowymi, m.in. dystrybucja produktów IDB drogą morską do ponad 90 państw, globalne planowanie oraz widoczność i narzędzia pomiarowe udostępniane przez KN Login – internetową platformę informatyczną Kuehne + Nagel. Dodatkowo, operator logistyczny zapewnia ciągłą optymalizację łańcucha dostaw poprzez wdrażanie innowacyjnych projektów.

Fran Dodd, Manager ds. Zakupów w IDB: „Jesteśmy firmą eksportową silnie zorientowaną na klienta i dla nas szczególnie ważne jest, by transport produktów był bezpieczny. Musimy mieć pewność, że produkt zanim dotrze do klienta absolutnie nie straci na jakości. Planujemy rozwój biznesu i ekspansję na nowe rynki irlandzkich produktów mlecznych i jesteśmy przekonani, że Kuehne + Nagel wesprze nas w dystrybucji zarówno do stałych,  jak i nowych klientów.”

Komentując współpracę, Pamela Doyle, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel Irlandia, dodaje: „Irlandzcy eksporterzy odczuwają potrzebę sprostania światowej konkurencji w takim samym stopniu jak reszta Europy. Zwiększona wydajność łańcucha dostaw i szybkość z jaką produkt dostaje się na rynek, to główne atuty Kuehne + Nagel, z których korzystać będzie IDB w tym wyjątkowym dla firmy czasie ekspansji.”

O Kuehne + Nagel

Zatrudnia ponad 63.000 pracowników w ponad 1000 lokalizacjach w ponad 100 krajach, Grupa  Kuehne + Nagel jest jedną z największych firm logistycznych na świecie.

Silna pozycja firmy jest oparta na działalności spedycji morskiej, lotniczej, usługach logistyki kontraktowej oraz biznesie drogowym, dostarczającą serwis zarządzania łańcuchem dostaw oparty na  najnowszych technologiach IT.

Więcej informacji  o firmie można znaleźć na stronie www.kuehne-nagel.pl