Paczkomaty InPost: strategiczne partnerstwo z TNT Express we Włoszech

Grupa Integer.pl – właściciel największej na świecie sieci terminali do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek oraz TNT Express Italy – jeden z globalnych liderów branży kurierskiej – nawiązały porozumienie o współpracy. W wyniku podpisanej umowy TNT będzie kluczowym partnerem logistycznym sieci Paczkomatów InPost we Włoszech, która do połowy 2014 roku obejmie 400 maszyn, a końca 2015 zostanie uruchomionych aż 1000 terminali.

W ramach kooperacji, TNT Express będzie odpowiedzialny za obsługę logistyczną sieci Paczkomatów InPost we Włoszech. Klienci korzystający z usług kuriera będą mogli wybrać – spośród dostępnych form dostawy przesyłki – Paczkomaty InPost. Sieć rewolucyjnych maszyn na terytorium Włoch zostanie zintegrowana z 1200 placówkami TNT oraz 100 magazynami spółki.

Współpraca z TNT Express to kontynuacja ekspansji Paczkomatów InPost na Półwyspie Apenińskim. W połowie lutego sfinalizowano porozumienie z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. E-Price i SaldiPrivati – flagowe sklepy internetowe z grupy Banzai – będą jako pierwsze we Włoszech oferować usługę odbioru zakupionych produków.

„Od teraz, dzięki Paczkomatom InPost, Włosi nie będą już więcej czekać na swoje przesyłki z e-sklepów. Wręcz przeciwnie – to przesyłki będą oczekiwać na nich! Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z TNT staniemy się liderem w zakresie dostawy produktów na niezwykle wymagającym włoskim rynku – tak jak miało to już miejsce w innych krajach” – komentuje Stefano Moni, dyrektor generalny InPost Italia.

Według statystyk InPost, aż 58% przesyłek jest odbieranych z Paczkomatów InPost poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych.

„I jeszcze ostatnia rzecz, choć nie mniej ważna – dodaje Tony Jakobsen – nasze partnerstwo to „rozsądne rozwiązanie dla miast”. Dzięki Paczkomatom InPost możliwe jest zmniejszenie korków ulicznych oraz redukcja C02 nawet o 16%.” 

 

Źródło: mat.prasowe