Kradli volkswageny transportery w Lublinie

 Policjanci w Lublinie ustalili i zatrzymali samochodowych złodziei. Zatrzymani to czterej mieszkańcy województwa lubelskiego, w wieku od 30 do 40 lat. Mają łącznie na swoim koncie kradzież 4 pojazdów, głównie były to vw transportery. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci ustalają gdzie znajdują się skradzione samochody.

W ciągu ostatnich czterech miesięcy w Lublinie doszło do kradzieży kilku pojazdów. W zdecydowanej większości były to volkswageny transportery.  Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Przełom w sprawie nastąpił pod koniec marca bieżącego roku. Analizując zgromadzone materiały i sposób działania złodziei policjanci wytypowali sprawców. Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony poniedziałek. Wówczas w ręce policjantów wpadł 38-letni mężczyzna. W trakcie przeszukania mieszkania i garażu Radosława Z. kryminalni odnaleźli dwie tablice rejestracyjne pochodzące z samochodu marki Fiat Panda. Do kradzieży tego pojazdu doszło pod koniec stycznia przy ul. Juranda w Lublinie.

 Jak ustalili policjanci, mężczyźni, działając w różnych składach osobowych, w ciągu czterech miesięcy dokonali kradzieży 4 samochodów. Do kradzieży doszło w Lublinie i na terenie powiatu zamojskiego. Trzy ze skradzionych aut to pojazdy marki Volkswagen Transporter.

Wczoraj z zatrzymanymi wykonywane były dalsze czynności procesowe. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy, policjanci ustalają gdzie znajdują się skradzione pojazdy.  Dwaj z podejrzanych w przeszłości wchodzili w konflikt z prawem, karani byli za kradzieże pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiadać będą w warunkach tzw. recydywy. Wobec 38-letniego Radosława Z. oraz 40-letniego Mariusza G. zastosowane zostały areszty tymczasowe. Wobec pozostałych mężczyzn zastosowany został dozór policji.

 Źródło; KWP w Lublinie