Tragiczny wypadek w Klamrach

W wyniku uderzenia auta w drzewo zginęło siedem młodych osób. Najmłodsza z ofiar miała 13 lat. Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku w Klamrach.

 Kierowca osobowego renault scenic jadącego w kierunku Chełmna na łuku drogi najprawdopodobniej nie opanował auta i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia zginęło siedem osób spośród dziewięciu jadących tym samochodem. Dwie osoby ranne zostały przewiezione do szpitala w Chełmnie i Grudziądzu. 16-latka, która trafiła do chełmińskiego szpitala po badaniach lekarskich została zwolniona i przekazana pod opiekę rodziców. W grudziądzkim szpitalu przebywa nadal jej rówieśnik. Droga prowadząca z Grudziądza do Chełmna przez kilka godzin była zablokowana w obu kierunkach. Grupa policjantów pracująca na miejscu wypadku zabezpieczała ślady i dowody, które pozwolą ustalić przyczyny i okoliczności tej tragedii oraz kto w chwili wypadku kierował samochodem.

W celu dokonania szczegółowych badań pojazdu został powołany biegły z dziedziny wypadków drogowych, którego opinie i wyniki badań pozwolą określić stan techniczny auta w chwili zdarzenia. Od chłopca, który przebywa w szpitalu pobrano krew celem zbadania jego stanu trzeźwości. Wstępne badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 16-latek był po użyciu alkoholu jednak na ostateczne wyniki musimy poczekać do momentu zbadania zabezpieczonej krwi.

Wobec skali tragedii jaka wydarzyła się dzisiejszej nocy komendant chełmińskiej policji wspólnie z starostą i wójtem gminy Chełmno zorganizowali pomoc psychologiczną dla rodzin zarówno ofiar wypadku jak i osób poszkodowanych. Psycholodzy są cały czas do ich dyspozycji służąc pomocą i wsparciem. Ofiarami wypadku są młodzi mieszkańcy Chełmna i pobliskich miejscowości w wieku od 13 do 17 lat.

Źródło: KWP w Bydgoszczy