Skrzyżowanie w Szczepicach do przebudowy

Skrzyżowanie na DW nr 241 w Szczepicach (powiat nakielski) zostanie w tym roku rozbudowane. Inwestycji towarzyszyć będzie między innymi na dobudowanie zatok autobusowych.

Większa część DW nr 241 pomiędzy granicą województwa, Kcynią i Nakłem została zmodernizowana w latach 2010-12. W tym roku przebudowane zostanie natomiast skrzyżowanie w Szczepicach. Do drogi wojewódzkiej dochodzą drogi lokalne na Rozstrzębowo i Suchoręczek. W jego obrębie zlokalizowane są także przystanki autobusowe, funkcjonuje sklep.

– Oprócz nowej nawierzchni na skrzyżowaniu zmieniona zostanie geometria łuków. Pozwoli to na bezpieczniejszy wjazd na drogę wojewódzką. Poza tym przy skrzyżowaniu dobudowane zostaną chodniki i dwie zatoki autobusowe. Ruch pojazdów i pieszych będzie rozdzielony. Zatoki pozytywnie wpłyną także na płynność ruchu. Kierowcy nie będą wykonywać niebezpiecznego manewru omijania autobusów stojących by zabrać pasażerów. Na koniec wymalowane zostanie nowe oznakowanie poziome. Szacujemy, że modernizacja skrzyżowania będzie kosztować około pół miliona złotych – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

 

Źródło: ZDW