Błyskawiczna logistyka dla ratowania życia

Dachser Air & Sea Logistics już nie raz udowodnił, że świetnie radzi sobie z ekstremalnymi wyzwaniami. Austriacka spółka otrzymała zadanie zorganizowania transportu, w absolutnie najkrótszym czasie, dwóch pojemników z farmaceutykami z Wiednia do Omanu dla pacjenta z chorobą zagrażającą życiu. Ponieważ termin doręczenia był bardzo napięty, kluczową rolę odegrała tu sprawność operatora logistycznego.
Zamówienie klienta dotarło około godz. 14.  Przesyłkę odebrano o godz.15 i bezpośrednio dostarczono ją na międzynarodowe lotnisko w Wiedniu – Schwechat. Samolot wystartował punktualnie o 17.00. Po postoju w Dubaju, wylądował zgodnie z planem następnego dnia rano w Maskat, stolicy Omanu, gdzie celnicy już czekali, aby odprawić przesyłkę do importu. Leki ratujące życie mogły zostać podane pacjentowi już w południe, w niespełna 20 godzin od otrzymania przez Dachser zlecenia oraz po przebyciu 4.600 kilometrów.

O Dachser :
Dachser, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. Dachser oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usługi dodane dla klientów w trzech obszarach biznesowych: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics i Dachser Air & Sea Logistics. Kompleksowe i interdyscyplinarne usługi, takie jak logistyka kontraktowa, konsulting oraz rozwiązania branżowe uzupełniają ofertę firmy. Gęsta sieć transportowa w Europie i na świecie wraz ze zintegrowaną technologią informatyczną umożliwiają świadczenie inteligentnych usług logistycznych o zasięgu globalnym.

 O firmie:
Dachser Sp. z o.o. w Polsce reprezentuje międzynarodowego operatora logistycznego Dachser GmbH & Co. KG. Firma została założona w 1930 roku w Kempten (Bawaria/Niemcy) przez Thomasa Dachsera. Obecnie grupa Dachser liczy 471 oddziałów na całym świecie, w tym 8 w Polsce. Tworzą one międzynarodową i krajową sieć terminali dystrybucyjnych. Dachser specjalizuje się w transporcie ładunków drobnicowych, przewozie ładunków częściowych (LTL) i całopojazdowych (FTL) oraz usługach magazynowania  i konfekcjonowania towarów (logistyka kontraktowa). Firmę wyróżnia innowacyjny system informatyczny, wspólny dla wszystkich oddziałów Dachser. Atutem firmy jest dynamicznie rozwijająca się sieć połączeń drobnicowych na terenie Europy. Sieć spedycji lotniczej i morskiej zapewnia połączenie z całym światem. Dachser to jeden  z niewielu operatorów logistycznych, który skutecznie łączy globalny zasięg, ogromną skalę operacji z elastycznością i spersonalizowaną obsługą.