Dni Otwarte w CANARD 9 – 10 maja

1 maja obchodzić będziemy dziesiątą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z partnerami z całej Polski planuje liczne działania, które zaprezentują skalę zmian, jakie nastąpiły w Polsce dzięki obecności w UE i wykorzystaniu Funduszy Europejskich.

Akcja obejmuje m.in.:
– Dni Otwarte Funduszy Europejskich – w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja beneficjenci umożliwią zwiedzanie swoich projektów bezpłatnie, ze zniżką lub zapewnią dodatkowe atrakcje, jak np. otwarcie niedostępnych na co dzień miejsc: hal produkcyjnych, kulis teatru czy budowanej stacji metra. Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych. 

Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w ramach akcji z okazji 10-lecia członkostwa Polski w UE znajdują się na stronie www.10latwue.pl.  W programie m.in. ekspozycja sprzętu użytkowanego przez GITD, prezentacje dotyczące budowy i funkcjonowania systemu fotoradarowego, punkt obsługi interesanta, dla najmłodszych lekcje tematyczne dotyczące prawidłowego zachowania na drodze oraz liczne gry i konkursy z nagrodami.

Źródło: GITD